Ivan Perisiç është zyrtarisht lojtari më i ri i Bajernit. Kroati është zyrtarizuzar ditën e sotme, nga klubi gjrman dhe është gati të vazhdojë aventurën e tij të re.

Perisiç kaloi ditën e djeshme vizitat mjekësore dhe sot, u prezantua si bavarez. Largimi i tij nga Interi ishte i pashmangshëm, pasi Konte nuk e kishte më në plane.

30-vjeçari iu bashkua Interit në verën e viti 2015-të, nga Volfsburgu. Ai ka luajtur me ekipe si Klub Bryzh, Dortmund, Volfsburg dhe Inter.

Sezonin që lamë pas ai luajti gjithsej 45 ndeshje, ku shënoi 9 gola dhe dhuroi 8 asiste.