Ishte premtuar nga drejtuesit e Vllaznise dhe nga sot eshte nje realitet. Vllaznia e basketbollit te meshkujve do te marre pjese ne edicionin e ardhshem te Liges Ballkanike. Ky padyshim qe eshte nje lajm i mire jo vetem per kete skuader por edhe per tifozet shkodrane te cilet do kene te ndjekin sfida interesante ne “Qazim Dervishi”.

Lajmi per kete pjesmarrje eshte bere i ditur nga vete shoqata e basketbollit shkodran permes faqes se tij zyrtare:

“Klubi i basketbollit Vllaznia konfirmon zyrtarisht pjesemarrjen ne Ligen Ballkanike. Kesisoj, me pjesemarrjen ne kete kompeticion skuadra jone pretendon te jete konkurrente e forte dhe dinjitoze ne kete lige, ku do te bejne pjese skuadra nga Shqiperia, Kosova, Mal i Zi, Maqedonia dhe Bullgaria.

Por, nje lajm me fantastik per tifozerine shkodrane eshte fakti se hapja e Ballkan Liges do te behet pikerisht ne pallatin sportit “Qazim Dervishi” ne Shkoder, me daten 15 tetor.

Nje sezon emocionues na pret me tifozerine e zjarrte shkodrane, ku sebashku me to, qyteti jone synon te behet zemra e basketbollit shqiptare dhe me gjere”.