Dy te paret kane mberritur prej tre ditesh ne Shkoder ndersa sonte kane ardhur edhe dy amerikanet e tjere qe siç dihet jane bere pjese e ekipit te basketbollit te Vllaznise per sezonin e ri.

Evans dhe Hudson kane mberritur fillimisht ne Rinas dhe me pas i jane drejtuar Shkodres nderkohe qe nga dita e neserme do t’i bashkohen ekipit ne stervitje. Keshtu ka njoftuar shoqata e basketbollit Vllaznia permes nje njoftimi ne faqen e saj:

“Ashtu siç kishim njoftuar me heret, sonte kane mberritur ne Shkoder edhe dy blerjet kyçe te ekipit tone: Nick Evans dhe Johnatan Hudson.
Dy lojtaret amerikane do bashkohen neser me pjesen tjeter te skuadres, nen drejtimin e trajnerit Nikolai Gospodinov.

Me te mberritur ne vendin tone, dy basketbollistet e huaj nuk kane ngurruar te bejne edhe foto me shallin e klubit te basketbollit Vllaznia.
Nderkohe, merkatoja e klubit tone ende nuk eshte mbyllur dhe ne ditet ne vijim priten te tjera surpriza”.

Ajo çka eshte e rendesishme eshte pikerisht fjalia e fundit e ketij postimi: Vllaznia ende nuk e ka mbyllur merkaton. Kjo do te thote se ne ditet e ardhshme skuadra mund te plotesohet edhe me lojtare te tjere.
© shkodrasport.com