Ne barazim 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e miqesores qe po luhet ne mes Vllaznise dhe Veleçikut.

Duhet thene se ne kete 45 minutesh tastet me te pastra i ka patur Veleçiku nderkohe qe ka goditur edhe shtyllen ne nje moment me ane te Banushit ne minuten e 20-te pas nje goditje denimi.

Kuqeblute nderkohe kane luajtur ne kete pjese me formacionin e tyre te dyte.

Vllaznia: Laço, Lekaj, Ristevski, Cojocaru, Ruqi, Ramadani, Bardulla, Repaj, Zogaj, Pusi, Wenderson. Tr: M. Jonuz

Veleçiku: Vjerdha, Banushi, Hoxha, B. Çokaj, Balaj, Bega, Pelinku, Dyca, Shekaj, Toma, Fikaj. Tr: B. Duli

Arbitra: N. Kozmai