Vllaznia sonte ka luajtur ndeshjen me te rendesishme te historise se saj, ate te turit te dyte te Liges se Kampioneve te Europes. Pikerisht per kete arsye, drejtuesit e saj kane menduar qe te nderojne disa prej ish- futbollisteve te saj ne vite, ato te cilat kane kontribuar per arritjen deri tek kjo dite.

Perpara fillimit te ndeshjes me Fortuna Hjorring, ne pisten e stadiumit “Loro Boriçi” eshte zhvilluar nje ceremoni e thjeshte por shume kuptimplote.

Presidenti Lazer Matija ka nderuar dhe respektuar duke u dorezuar fanellat me te cilat kane luajtur ne vite ish- futbollisteve Ana Baro, Desantila Hoxha, Greta Lazri, Donilda Sufaj, Jesmira Tula, Denisa Proto dhe Erida Bajrakurtaj (keto dy te fundit per arsye objektive nuk kane munguar ne kete ceremoni).

Nje gjest vertete per t’u vleresuar i drejtuesve te Vllaznise te cilet u jane mirenjohes ketyre vajzave qe ndihmuan ne arritjen e shume rezultateve pozitive te ketij ekipi ne keto gjashte vite te ekzistences se tij.

Presidenti Matija ka deklaruar se respekti dhe mirenjohja per keto sportiste, eshte gjeja me e vogel qe mund te behet per ta, per ate çfare kane dhene ne vite per ekipin e Vllaznise.
www.shkodrasport.com