Kombëtarja shiqptare, ka bërë një paraqitje shumë të mirë mbrëmjen e djeshme, duke fituar Islandën dhe ka kthyer tërësisht klimën në favorin e saj.

Pas humbjes me Francën, të shumta ishin kritikat nga tifozët, të cilave iu kthyen përgjigjet në fushë nga lojtarët kuqezinj.

Sokol Kushta, ish-lojtari i Kombëtares, me anë të një statusi në rrjetet sociale, ka kërkuar që pas kësaj fitore t’i kërkohet falje Bares dhe është shprehur se Reja ishtë nga më të mirët duke analizuar lëvizjet që ai ka bërë nga stoli.

Statusi i Kushtes: