Shkodranet e mire lene gjurme kudo. Nje i tille eshte edhe Enkeleid Omi, nje tifoz i zjarrte i ekipit te Vllaznise.

Ai ka ndjekur shume here ekipin e meshkujve te Vllaznise ne ndeshjet nderkombetare qe ka zhvilluar jashte Shqiperise dhe kete po e ben edhe me ekipin e femrave.

Pasditen e sotme Omi ka udhetuar nga Anglia ku jeton drejt qytetit Hjorring te Danimarkes per te mbeshtetur ekipin e Vllaznise qe neser luan ndaj ekipit vendas Fortuna ne ndeshjen e kthimit te turit te dyte te Liges se Kampioneve te Europes.

Por jo vetem kaq. Ai mesohet se ka akorduar edhe nje shperblim prej 2 mije eurosh ne rast kualifikimi per ne turin e trete te ketii kompeticioni te rendesishem europian.

Nje shoerblim i tille padydhim qe do t’i motivoie edhe me shume vajzat per te dhenen me te miren e tyre ne takimin qe do te startoje ne oren 18.00.

www.shkodrasport.com