Real Madrid do të luajë ditën e nesëre sfidën e radhës në Champions League ndaj Club Brugge. Skuadra e drejtuar nga Zidan do të kërkojë fitoren e parë pas humbjes në Paris nga PSG-ja.

Klubi madrilen ka publikuar edhe listën me 19 lojtarë të grumbulluar nga Zidan për këtë ndeshje. Ajo që bie në sy është lënia jashtë e Bale dhe James, ndërsa janë rikthyer Isco dhe Marcelo.

Nuk dihen edhe shkaqet që trajneri francez ka lënë jashtë liste James dhe Bale pasi të dy lojtarët luajtën në fundjavë ndaj Atletiko Madrid. Sfida ndaj Club Brugge do të luhet ditën e nesërme në orën 18:55./newsport/