Kampionati kombetar i basketbollit te meshkujve per sezonin e ri startin e tij do ta kete nga Shkodra. Federata Shqiptare e Basketbollit ka vendosur qe ndeshja e pare e kampionatit te jete ajo ne mes Vllaznise dhe Barleti Eagle.

Ky takim do te luhet te premten ne oren 18.00 ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe pritet te ndiqet me shume interes nga sportdashesit shkodrane.

Kjo ngaqe Vllaznia sivjet ka bere nje transformim total te ekipit duke sjelle ne rradhet e tij lojtare cilesore me te cilet do kete tashme te tjera pretendime.

Presidenti Xhaferi ne çdo dalje publike te koheve te fundit ka deklaruar se objektivi i Vllaznise ne sezonin e ri eshte titulli kampion dhe per kete arsye, kuqeblute do te tentojne ta nisin mbare kampionatin e ri.

Fitorja ndaj Barleti Eagle konsiderohet “detyre shtepie” sepse eshte kundershtari me i dobet i kampionatit, por gjithsesi ajo duhet arritur ne fushen e lojes. Trajneri Gospodinov do te kete mundesi ta shfrytezoje kete takim per te kolauduar edhe me mire ekipin.
www.shkodrasport.com