Trajner i huaj, pese basketbolliste te huaj, e po ashtu riktheu pas shume perpjekjesh ne Shkoder edhe Shestanin. Presidenti i basketbollit te Vllaznise Alban Xhaferi e ka bere te veten. Ka nderuar skuadren qe deshirojne te gjithe por tashme eshte rradha e tyre per te justifikuar besimin e dhene.

Duke nisur nga trajneri bullgar Nikolai Gospodinov i cili ka per detyre te beje te funksionoje kjo skuader, ndonese gjerat duken pak me vonese.

E kane per detyre edhe basketbollistet amerikane te tregojne se perveç te ardhurit nga ky kontinent qe njihet per cilesine e larte ne kete sport, dine edhe te luajne.

E kane per detyre edhe tifozet ta mbeshtesin Vllaznine. Ashtu siç kane bere gjithmone dhe ne fakt, ne basketboll ata asnjehere nuk kane munguar. Duhet te jene qe neser pasdite ne shkallet e pallatit te sportit “Qazim Dervishi” per te mbeshtetur skuadren ne ndeshjen e pare te kampionatit.

Ate ndaj Barleti Eagles qe ndonese konsiderohet e lehte ne leter, duhet vleresuar maksimalisht, Goga Basket, Teuta, por edhe Tirana e Partizani, ne keto dite te fundit te merkatos kane levisje te rendesishme duke u forcuar ne merkato. Prandaj dhe duke qene se Vllaznise i duhet te luftoje e vetme perballe gjithe Shqiperise, ajo ka nevoje per te gjithe ne.

Qe neser! Dhe nuk na mbetet gje tjeter veçse t’i urojme nje sezon te mbare dhe rikthim ne vendin qe i takon. Forca Vllaznia!
www.shkodrasport.com