Kategoria e Parë fillon nesër javën e katërt. Këto takime janë ndarë në dy ditë, të shtunë dhe të diele. Për grupin A, bie në sy transferta e kryesuesve të Shkumbinit ndaj Korabit. Dinamo udhëton drejt Rrogozhinës për t’u ndeshur me Egnatian.

Nderkohe Veleçiku do te kete nje transferte te veshtire, ate ndaj Beselidhjes ne Lezhe. Koplikasit kane objektiv te marrin piket e para ne kampionat megjithate nuk do ta kene aspak te lehte sepse edhe lezhjanet duan vetem fitoren.

Në Grupin B, Apolonia dhe Besa presin në shtëpi kundërshtarët përkatës, ndërsa një sfidë për kreun është ajo mes Devollit dhe Lushnjës.

Grupi A

E shtunë

13:00

Kastrioti – Tërbuni

14:00

Besëlidhja – Veleçiku

Erzeni – Burreli

Korabi – Shkumbini

Egnatia – Dinamo

Renditja e Grupit A

Grupi B

E shtunë 14:00

Oriku – Elbasani

Apolonia – Iliria

Besa – Turbina

Pogradeci – Shënkolli

E diel 13:00

Devolli – Lushnja

Renditja e Grupit B