Kategoria e Parë e futbollit ngre siparin ditën e sotme me takimet e javës së katërt. Në grupin A, Besëlidhja dhe Kastrioti luajnë në shtëpi, ndaj një gabim sot do të ishte i papranueshëm. Dinamo udhëton drejt Rrogozhinës në përballjen me Egnatian.

Grupi B rezervon sfida të “nxehta”, ku Besa dhe Apolonia janë në ndjekje të Lushnjës prandaj hapi fals në shtëpi do ishte i rëndë. Elbasani ndeshet për ringjallje në transfertë ndaj Orikut.

Grupi A

Sot

13:00

Kastrioti – Tërbuni

14:00

Besëlidhja – Veleçiku

Erzeni – Burreli

Korabi – Shkumbini

Egnatia – Dinamo

Renditja e Grupit A

Grupi B

Sot 14:00

Oriku – Elbasani

Apolonia – Iliria

Besa – Turbina

Pogradeci – Shënkolli

Nesër 13:00

Devolli – Lushnja

Renditja e Grupit B