Ne barazim 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e “derbit” shkodran te 17 vjeçareve ne mes Vllaznise dhe Shkodres, ndeshje kjo qe po luhet ne fushen sportive “Reshit Rusi”.

Nje 45 minutesh me i mire per djemte e drejtuar nga trajneri Rudi Piraniqi te cilet kane shperdoruar edhe nje mundesi te arte per te shenuar nga pika e bardhe e 11-metershit.

Ne minuten e 5-te ato kane patur mundesi te shenojne por Lera nuk ka arritur ta dergoje topin ne rrjete sepse ka qene portieri Kaçaj qe e ka pritur ate.

placeholder://

Edhe pas ketij momenti, KF Shkodra ka luajtur me mire dhe ka patur edhe dy tre raste te tjera por sulmuesit e saj kane gabuar.

Vllaznia nderkohe eshte munduar te shfrytezoje goditjet standarte dhe ne nje moment ka qene shume prane golit. Gjithsesi vetem 0-0 ne pjesen e pare.