Xhulio Nikaj, djaloshi nga Shkodra ka arritur të shpallet përsëri kampion në disiplinën e “Bodybuilding”. Pas suksesit në 2018 ku u shpall kampion Shqipërie, 23 vjeçari ka arritur të fitoj dy trofe në këtë sport.

Nikaj është shpallur më i miri për moshat nën 23 vjeç dhe gjithashtu ka triumfuar në kategorinë e 90 kg. Por para se te merrej me bodybuilding, Xhulio eshte marre me futboll dhe ka luajtur deri me te rinjte e Vllaznise

Pas arritjeve të suksesshme, të riun e ka uruar dhe trajneri i njohur shkodran Samuel Nikaj me anë të një postimi në rrjetet sociale.