Kater ndeshje vetem dy pike per Vllaznia U19 dhe barazimi i sotem 0-0 ndaj AAS konfirmon edhe njehere tjeter momentin jo te mire qe po kalon ky ekip.

Ne takimin e luajtur sot ne fushen sportive “Reshit Rusi” pavaresisht rasteve te krijuara nga te dy ekipet, nuk ka patur gol dhe gjithçka eshte mbyllur ne bardhesi.

Nje rezultat qe padyshim nuk i shkon per shtat ekipit te Vllaznise megjithate trajneri Zmijani beson se me kalimin e javeve gjerat do te ndryshojne per mire.

Me piken e sotme Vllaznia U19 eshte ngjitur ne kuoten e 2 pikeve dhe mban vendin e tete ne renditje nderkohe qe per AAS U19 pika e sotme ishte e para kete kampionat dhe mban vendin e fundit.

www.shkodrasport.com