Feyenoord fitoi me rezultatin 2-0 përballë Portos në ndeshjen e vlefshme për Europa League pak dite me pare dhe nder te tjera gjate kesaj ndeshje ka patur edhe nje moment shume interesant.

Por në minutën e 61’ skuadra portugeze kishte mundësinë e artë për të barazuar por mesfushori Otavio gaboi pas gjuajtja e tij u ndal nga traversa.

Skema e goditjes se denimit qe ka aplikuar skuadra portugeze eshte vertete mahnitese,por per fatin e keq te saj topi nuk perfundoi ne rrjete.

Shikoni mrekullinë dhe klasin e ‘yllit’ të Portos: