Italia mposhti Greqinë 2-0 dhe siguroi matematikisht kualifikimin në Euro 2020. Ndeshja u zhvilluan në Olimpico të Romës dhe të shumtë ishin personalitetet që po ndiqnin ekipin e Mancinit nga afër.

Një emër si Francesco Totti nuk mund të mungonte. Legjenda e Romës ishte i shoqëruar nga djali i tij, Christian, ndërkohë që ndeshjen e ndoqi përkrah Igli Tares.

Biondi shqiptar, i cili mban postin e drejtorit sporti të Lazios, u kap disa herë duke biseduar me Tottin, teksa të dy shijuan suksesin dhe kualifikimin e parakohshëm të kombëtares italiane. /abcnews/