Vllaznia e ka fituar me rezultatin 2-0 pjesen e pare te ndeshjes miqesore qe po zhvillon ndaj Vllaznia U19.

Kuqeblute jane ne avantazh fale golave te shenuar nga Ristevski ne minuten e 3-te dhe Bardulla ne minuten e 17-te. Ata jane duke dominuar ne te gjitha drejtimet ndaj 19 vjeçareve.

Vllaznia- Vllaznia U19 2-0

Vllaznia: Laço, Ruqi, Lekaj, Ristevski, Walusimbi, Bardulla, Repaj, Emerson, Zogaj, Wenderson, Pusi. Tr: M. Jonuz

Vllaznia U19: Shkoza, Moleci, Peku, Pusi, Bushaj, Mali, Deda, Osmani, Radovani, Nikaj, Barbullushi. Tr: L. Zmijani. U aktivizuan edhe Kaçi, Elbasani.

Shenues: Ristevski ‘3, Bardulla ‘17

Arbiter: N. Kozmai