Pas humbjes javen e pare ndaj Tirana, ekipi i volejbollit te femrave te Vllaznise rigjen fitoren e pare ne kampionat. Ai ka luajtur mesditen e sotme ne Korçe ndaj Skenderbeut me rezultatin 3-1.

Vajzat shkodrane te drejtuara nga trajneri Mark Kroqi e kane fituar setin e pare me rezultatin 25-16. Edhe i dyti nis mire per ta dhe keshtu do te vazhdonte duke perfunduar perseri ne favor te tyre, kete here me shifrat 25-21.

Ne te tretin nderkohe eshte Skenderbeu qe reagon dhe arrin te fitoje me rezultatin 25-22 dhe duke hapur keshtu ndeshje, por nuk do te ndodhte keshtu sepse Vllaznia fitoi edhe setin e katert 25-21 dhe krejt takimi 3-1.

Ne kete menyre, ekipi shkodran gjen fitoren e pare ne kampionat dhe me siguri qe edhe ne ndeshjet e ardhshme do te tentoje te beje te njejten gje. Trajneri Kroqi eshte shprehur se objektivi do te jete jo vetem renditja ne mes kater ekipeve me te mira, por pse jo te pretendoje edhe me shume.

Grupi i vajzave te reja dhe cilesore qe jane ne perberje te ketij ekipi padyshim qe garantojne shume per te ardhmen dhe prandaj pas fitores me Skenderbeun, do te kete edhe te tjera fitore.
www.shkodrasport.com