Eshte bashkuar para 9 vitesh me “Juban Danja” dhe sot pas kaq vitesh vazhdon te jete pjese e saj, ndonese ka patur jo pak mundesi per te bere zgjedhje te tjera.

E kemi fjalen per Klaudia Rrotanin qe per kete arsye eshte “respektuar” nga drejtuesit e ekipit duke i dhwnw edhe shiritin e kapitenes.

Ajo pikerisht sot ka mbushur plot 9 vite qe mban veshur fanellen e kesaj skuadre dhe per rrjedhoje ka shfrytezuar kete moment, per t’i kushtuar nje status shume domethenes qe e ka shperndare me pas per ndjekesit e saj.

“17/10/2010-17/10/2019, 9 vite futboll. “Juban-Danja është gjëja më e bukur që më ka ndodhur, si futbolliste dhe si njeri”!. ANDRRA VAZHDON…”

Per t’u ndalur tek fjalia e fundit e statusit te saj ku Rrotani shkruan se “andrra vazhdon”, duket se sulmuesja e “Juban Danja” ka ambicje serioze per kete sezon me kete ekip. “Juban Danja” e ka nisur me nje barazimi 3-3 ne transferte ndaj Kinostudios dhe duket se do te jete nje nga ekipet pretendende kete sezon.

Rrotani ka provuar dy here emocionet e fitimit te trofeve me kete ekip, pikerisht ate te Kupes se Shqiperise dhe e vetmja gje qe i ka mbetur pa fituar eshte titulli kampion. Mbase mund te ndodhe edhe kete sezon. Gjithçka eshte e mundur…
www.shkodrasport.com