Një derbi i veçantë sapo është mbyllur në Kroaci. Bëhej fjalë për përballjen mes Lokomotivo Zagrebit dhe Hajdukut të Splitit, e përfunduar me rezultatin 0-0.

Në këtë ndeshje ishin 5 lojtarë shqiptarë, ku pjesa e tyre më e madhe vinin nga Lokomotiva e Zagrebit.

Uzuni, Cokaj dhe Mersinaj e nisën nga minuta e parë, pa harruar edhe Lirim Kastratin, që u zëvendësua në pjesën e dytë. Ndërkohë nga krahu i Hajdukut të Spliti mungoi Ardian Ismajli, për disa shqetësime fizike që pati pas periudhës së Kombëtareve.

Sic shikohet koplikasi Enis Çokaj po vazhdon te luaje si titullar me ekipin e Lokomotibes se Zagrebit dhe duke bere paraqitje shume te mira.

Trajneri vazhdon t’i besoje aftesive te ketij lojtari ashtu siç i besoi edhe trajneri Alban Bushi qe e aktivizoi si titullar me kombetaren U21 ne ndeshjen e fundit ndaj Kosoves.