Futbolli i moshave vazhdon te dhuroje shume emocione jo vetem tek lojtaret ne fushen e lojes, trajneret apo dhe prinderit e femijeve qe luajen bukur futboll.

Ndeshjet e tyre shpeshhere dhurojne edhe gola te shkelqyer te cilet tregojne me se miri vlerat e ketyre lojtareve dhe garantojne per te ardhmen e tyre te sigurte ne kete loje magjike.

Paraditen e sotme nderkohe ne kompleksin sportiv “Zmijani” eshte shenuar goli i javes. Autori i tij eshte futbollisti i KF Shkodra U13 Serxhoo Prendi. Ne ndeshjen ndaj Vllaznise, ai ka realizuar nje kryeveper qe keni mundesi ta ndiqni edhe ne videon e meposhtme:

Prendi eshte i datelindjes 29.03.2008 dhe siç shikohet, ndonese i nje datelindje me te vogel, ka spikatur me performancen e tij ne kete takim dhe mbi te gjitha me ate gol te shkelqyer qe ka shenuar duke treguar se eshte nje lojtar qe duhet mbajtur ne konsiderate.
www.shkodrasport.com