Nuabueze është kthyer sërish në protagonist te Laçi duke i shënuar 2 gola Vllaznisë. Ai shtoi se skuadra e tij duhet të fitojë çdo ndeshje dhe kjo ka më shumë rëndësi se golat e tij personalë.

“Ndihem shumë mirë dhe mezi e pres ndeshjen për të dhënë më të mirën për veten time dhe për të ndihmuar skuadrën. Duam të marrim 3 pikë çdo ndeshje dhe kjo është më e rëndësishmja. Më pas, golat janë bonuse për mua.

Ardhja e Cungut? Çdo ka ndryshuar në aspektin e motivimit te të gjithë. Mezi presim të hyjmë në fushë dhe këtë ka ndryshuar më shumë ardhja e Cungut”, tha Nuabueze. /VipSport/