Marash Kumbulla është një nga zbulimet e Serie A këtë sezon. Mediat në vendin fqinj kanë shkruar shumë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, madje edhe për interesim të klubeve si Fiorentina e Juventus. Gjithçka në kuadrin e zërave momentalisht.

Gjithsesi Hellas Verona i ka habitur të gjithë në këto 10 javë kampionat, duke qenë skuadra që ka pësuar më pak nga të gjithë, tetë gola. Juventusi pësoi në mesjavë dhe renditet pas skuadrës së Marash Kumbullës.

Meritat për këtë shkojnë për gjithë skuadrën, sigurisht me mbrojtjen dhe portierin për t’u lavdëruar.

Veç Kumbullës, pjesë e Hellas Verona dhe e këtij suksesi është edhe Amir Rrahmani, mbrojtësi I Kosovës që gjithashtu po paraqitet shumë mirë në Serie A. /abcnews/