Tirana barazoi në shtëpi përballë Vllaznisë. Bardheblutë nuk arritën të ktheheshin te fitorja as ditën e sotme. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, foli dhe mesfushori I Tiranës, Idriz Batha. Në fjalën e tij, mesfushori bardhblu u tregua pak kritik ndaj shokëve të skuadrës.

“Ndeshja ishte e tillë që mund ta fitonim por edhe mund ta humbin., Të them të drejtëm ne ishim më pranë fitores dhe në pjesën e dytë ishim pranë golit dhe lamë hapësira prapa duke rrezikuar ta humbin sfidën. Zgjodhëm mënyrën e gabuar sepse Vllaznia mbrohet shumë dhe nuk mund të luanim lojë të ngadaltë.

Gjithë lojtarë e Tiranës duhet ta kuptjnë se çfarë fanelë kanë veshur dhe duhet të luajmë më shumë në zona të ngushta dhe të sulmojnë më shumë.

Mendoj se duhet të luanim më shpejt dhe të futeshim në lojën një kundra një për të ç’ekuilibruar kundërshtarin pasi dihej që Shkodra do vinte për një pikë këtu.

Mendoj se aktivizohen lojtarët që janë më në formë dhe është zgjedhja e trajnerit dhe nuk I hy në diskutime për këto muhabete se nuk më takon mua të flasë.

Çdo trajner ka mënyrën e vetë dhe presor Ardi kishte të mirat dhe të këqiat e vetat, ashtu si ne, ndërsa presor Ahmataj ka futur një frymë tjetër më të shpejt dhe pak më modern”.