Barazimi i mbremshem ne “Selman Stermasi” ndaj Tiranes padyshim qe ka gezuar shkodranet te cilet moren nje pike shume te vlefshme e cila do t’i ndihmoje ato per ecurine e metejshme ne kampionat.

Por ne fakt ky 90 minutesh ka krijuar edhe probleme per ekipin e Vllaznise. Njeri nga lojtaret e tij me te rendesishem, pikerisht mesfushori Ardit Krymi eshte ndeshkuar me karton te verdhe dhe kesisoj ai ka plotesuar numrin kater te tyre duke u skualifikuar per takimin e rradhes.

Ne kete menyre, problemet per stafin teknik rikthehen serish per sfiden tjeter, ate qe do te luhet ndaj Teutes ne stadiumin “Loro Boriçi”. Perveç Krymit qe do mungoje pra per arsye kartonash, nuk do te jete i pranishem as mesfushori brazilian Hygor i cili siç eshte bere e ditur, do te niset drejt Brazilit per arsye familjare.

Tashme syte do te perqendrohen tek maqedonasi Gligorov i cili ka munguar ne tre takimet e fundit per shkak te nje demtimi. Stafi mjekesor do te beje çmos per ta rikuperuar ne menyre qe te pakten mungesat te mos ndihen shume per sfiden ndaj durrsakeve.
www.shkodrasport.com