Vllaznia e inaguron me fitore “Arenen Kombetare” duke mundur 2-0 Apolonine ne. ndeshjen e rradhes per kampionat.

Dy golat e ndeshjes jane shenuar ne minutat e fundit. Fillimisht me ane te Bajraktarit ne minuten e 75-te dhe dy minuta me vone ka qene Lufo qe ka dyfishuar shifrat.

Ne kete menyre ekipi shkodran do te rregjistrohet si i pare qe ka triumfuar ne stadiumin e ri kombetar.

Vllaznia me kete fitore tashme kryeson e vetme renditjen e kampionatit te femrave me 5 fitore te arritura ne po kaq ndeshje.

www.shkodrasport.com