Quhet Françeska Taje, dhe është 21-vjeç, tifoze e Juventusit. Në fakt, Françeska është një tifoze si shumë të tjera në Torino, por ajo u bë virale pasi u fokusua gjatë ndeshjes me Milanin të dielën e kaluar.

Juventinia po mbështeste të besuarit e Sarrit në shkallët e stadiumit, ndërsa u fokusua nga kamerat e “Sky” në disa raste. Imazhet e Françeskës u shpërndanë në rrjet brenda pak orëve, dhe tashmë ajo po korr sukses edhe në rrjetet sociale.

Fotot e saj u shpërndanë disa herë, dhe vetëm në profilin e saj në “Instagram”, ajo shkoi në 50 mijë ndjekës, ku para ndeshjes kishte vetëm 7 mijë të tillë.