Ndeshja e sotme miqesore ne mes ekipeve U10 dhe U17 te Akademise Vllaznia kishte ngjallur nje interes te madh. Nuk kane munguar te jene te pranishem ne “Reshit Rusi” shume tifoze, trajneret e ekipit te pare Jonuz, Osja e Lekiqi e po ashtu edhe ai i ekipit B Altin Xhahysa, trajneri tjeter Samuel Nikaj etj.

Por ka rene ne sy edhe prania e dy personaliteteve te futbollit shkodran, Sabah Bizit dhe Isa Sukajt. Ata kane qendruar pergjate gjithe kohes sebashku duke ndjekur me vemendje ate çfare demostronin ne fushen e lojes futbollistet e rinj te dy ekipeve.

Prania e tyre ne fushen “Reshit Rusi” patjeter qe duhet te jete kenaqesi edhe per futbollistet e te dy ekipeve por edhe per stafet teknike sepse jane emra te medhenj qe i kane dhene shume futbollit shkodran dhe atij shqiptar, prej te cileve ke se çfare meson dhe çdo keshille e tyre eshte shume e vlefshme.

Ish- portieri i njohur i Vllaznise se viteve ’70 Isa Sukaj, siç dihet prej shume vitesh stervit portiere dhe ne duart e tij kane kaluar edhe dy prej portiereve qe luajten ne miqesoren e sotme, Entoni Shkoza dhe Leonard Kaçaj te cilet ai i konsideroi si sportiste me shume te ardhme, veçse ata duhet te vazhdojne te punojne fort ne stervitje.
www.shkodrasport.com