Perveç Stiv Shabes, nje tjeter futbollist shkodran ka perfunduar kete sezon ne Malte. Behet fjale per mesfushorin Soni Hoti, i cili ka rreth dy muaj qe ndodhet ne kete vend por vetem diten e djeshme ka firmosur zyrtarisht per nje nga skuadrat me te mira te ketij vendi.

Behet fjale per ekipin Gzira United qe merr pjese ne Premier Leaguen e ketij vendi. Ai ka kaluar me sukses te gjithe testet tek kjo skuader dhe ne fund stafi teknik me ne krye trajnerin Giovanni Tedesco eshte bindur per aftesit e tij duke i kerkuar drejtuesve te klubit qe te firmosin kontraten me te.

Kjo gje tashme ka ndodhur dhe pas marrjes se dokumentacionit nga Federata Shqiptare e Futbollit, do te behet edhe federimi i tij duke u bere gati per te startuar ne ndeshjet zyrtare me ekipin e tij te ri tashme.

22 vjeçari qe eshte rritur tek Akademia Vllaznia, ka provuar te jete edhe pjese e Kamzes ne Superlige e me pas eshte rikthyer serish tek Vllaznia sezonin e kaluar, para se te merrte kete rrugetim drejt Maltes.
www.shkodrasport.com