Lacio do të presë Juventusin në shtëpi këtë fundjavë, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël, për faktin se të dyja ekipet bëjnë një lojë të hapur.

 

Roma-Lazio-Strakosha

 

Juventusi kërkon fitoren me çdo kusht pas atij barazimi ndaj Sasuolos, që kaloi bardhezinjtë në vendin e dytë, por edhe Lacio shpesh herë ka treguar se për “Zonjën e Vjetër” nuk është një ekip i lehtë.

 

Për këtë ndeshje ka folur edhe portieri Tomas Starkosha, i cili u shpreh se është një sfidë e rëndësishme, por nuk kanë frikë asnjë ekip. “Të shtunën na pret një sfidë shumë e rëndësishme, por ne nuk kemi frikë nga askush.

strakosha.lazio.esulta.urlo.pioggia.2018.19.750x450

 

Ne e respektojmë në maksimum Juventusin, ata janë një ekip i shkëlqyer, të cilët do të kërkojnë fitoren. Megjithatë për ne çdo pikë është e çmuar dhe mendojmë të vazhdojmë rrugën tonë duke dhënë më të miorën.”, u shpreh gardiani kuqezi.