Ditet e fundit, ne pragndeshjen Luftetari- Vllaznia eshte publikuar nje lajm i cili bente te ditur se ekipi shkodran kishte me teper se 12 vite qe nuk merrte nje fitore ne stadiumin e Gjirokastres.

E fundit ka qene ajo e dates 17 mars 2007 kur kuqeblute fitonin 1-0 me golin e shenuar nga administratori i sotem i tyre Suad Lici.

Ne fakt duket disi e pakuptimte qe Vllaznia te kete kaq shume vite pa fituar ne kete fushe, por ky eshte realiteti. I pyetur ne lidhje me kete fakt, trajneri i saj Mirsad Jonuz ne fakt nuk eshte dukur shume i shqetesuar nga kjo periudhe e gjate pa fitore ne kete fushe.

“Unë respektoj historinë por nuk besoj në të shkuarën. Është një tjetër ndeshje. Fusha ku do të luajmë është shumë e mirë e kjo na ndihmon ne. Historia shkuhet dhe harrohet prandaj kjo nuk do të ketë asnjë ndikim”- ka thene ai.

Per Jonuz ne fakt do te jete hera e pare qe do te shkele ne Gjirokaster dhe per kete arsye, do te tentoje ta nise “me kembe te mbare”. Per me teper qe ai rikthehet ne pankine pas dy javesh pezullim e po ashtu, nje fitore ndaj Luftetarit do te mbyllte ciklin prej 4 ndeshje pa njohur shijen e saj.
www.shkodrasport.com