Ekipi Scutari U17 qe merr pjese ne kategorine e pare te kesaj grupmoshe ka marre sot nje fitore me vlere ne javen e nente te kampionatit me te cilen ka vijuar te jete ne mes skuadrave pretendente te grupit A.

Paraditen e sotme, djemte e drejtuar nga trajneri Erjon Hasaj kane luajtur ne transferten e Kukesit ndaj skuadres vendase dhe kane fituar me rezultatin e thelle 6-2.

Ndeshja ka nisur me gol per shkodranet. Ne minuten e 10-te ka qene Mataj qe ka zhbllokuar rezultatin dhe shtate minuta me vone do te shenonte Delaj edhe golin e dyte. Ne pjesen e pare Scutari do te shenonte edhe dy gola te tjere me ane te Çeleshit dhe Gurit dhe kjo pjese kesisoj do te mbyllej me shifrat 4-0.

Ne fillimin e se dytes, Mataj do te shenonte edhe golin e peste, te dytin personal ndersa ne minuten e 63-te Kastrati do te shenonte golin e pare per Kukesi U17. Megjithate pa kaluar pak sekonda do te vinte edhe goli i gjashte per Scutarin me autor Papajn.

Ne minuten e 74-te nderkohe Kukesi do te shenonte edhe golin e dyte me ane te Selimaj dhe ketu do te mbyllej gjithçka. Scutari do te fitonte me shifrat 6-2 dhe me kete fitore ai ngjitet ne kuoten e 18 pikeve duke qene shume prane Beselidhjes, Vores dhe Shkendise B dhe qe jane ekipet pretendente.
www.shkodrasport.com