Inter dhe Juventus sezonin e fundit nuk po rivalizojnë vetëm në kampionat por edhe në merakto.

Sipas asaj që raporton “Gazzetta Dello Sport”, dy skuadrat kanë objektiva të njëjtë në këtë merakto dimërore.

Inter dhe Juventus synojnë të firmosin me Federico Chiesan dhe Sandro Tonalin.

Nga ana tjetër Interi nuk ka shumë kohë për të pritur, kjo pasi i duhet që tani një mesfushor dhe të gjitha forcat janë përqëndruar te Vidali, ish-lojtari i Juventusit.

Duke kthyer Vidalin në Itali, Interi sfidon hapur “Zonjën” me një lojtar, i cili ishte pjesë e bardhezinjve kur nisi seria e 8 kampionateve radhazi.

Konkurrenca mes Juves dhe Interit tashmë është rikthyer të jetë e fortë dhe kjo i jep një tjetër bukuri futbollit.