Tre futbolliste shkodrane jane grumbulluar serish nga kombetarja U15 e Irlandes per ndeshjen miqesore qe do te zhvillojne te shtunen e ardhshme ndaj kombetares se Australise.

Ne listen e bere publike nga vete Federata Irlandeze e Futbollit, ne mes 20 futbollisteve te grumbulluar bejne pjese edhe mesfushoret Justin Ferizaj e Rocco Vata si dhe sulmuesin Kevin Zefi.

Trajneri Jason Donohue çdo dite e me shume shfaq besimin e tij tek keta tre futbolliste qe jane pjese e rendesishme e kesaj kombetareje.

Miqesorja ndaj Australise, do te jete nje test para turneut qe Irlanda U15 do te luaje ne fund te janarit dhe ne fillim te shkurtit ne Spanje ku do te ndeshet me skuadren vendase, ate Hollandes dhe te Republikes Çeke.

Konkretisht, me 30 janar do te luhet ndeshja Spanja U15- Irlanda U15, ndersa me date 1 shkurt Irlanda U15- Hollanda U15 dhe me date 3 shkurt Irlanda U15- Republika Çeke U15.
www.shkodrasport.com