Vllaznia zyrtarizon blerjen e dyte ne merkaton e janarit. Behet fjale per sulmuesin maqedonas Simeon Hristov i cili prej ditesh ka qene pjese e skuadres ne stervitjet qe ajo zhvilloi ne Oher.

Akordin me lojtarin dhe firmen ne kontrate me te, e ka bere te ditur vete klubi shkodran permes nje postimi ne faqen e tij zyrtare ku shkruhet:

“Ashtu siç pritej, pas disa ditësh stërvitje me ekipin, mesditën e sotme është arritur akordi dhe më pas ka ardhur firma në kontratë me futbollistin maqedonas Simeon Hristov.

Lojtari në fjalë luan në pozicionin e sulmuesit dhe me marrjen e tij, drejtuesit e klubit kanë plotësuar një nga kërkesat e stafit teknik për përforcime në repartin ofensiv, duke shpresuar të kemi zgjidhur problemin e shfaqur tek skuadra në gjysmën e parë të sezonit. Klubi dhe futbollisti Simeon Hristov kanë firmosur sëbashku për një periudhë njëvjeçare.

KF Vllaznia i uron mirëseardhjen këtij futbollisti dhe shpresojmë që bashkëpunimi dypalësh të jetë sa më i frushëm në të mirë të skuadrës tonë”.