Fiorentina nuk heq dorë nga Marash Kumbulla. Skuadra italiane ka nisur nga puna për të bindur mbrojtësin shqiptar të pranojë ofertën e tyre për sezonin e ri. Për 19-vjeçarin ofertat janë të shumta ndërsa dhe Interi është futur në garë fuqishëm.

Sipas mediave italiane, Fiorentina është gati të paguajë rreth 17 milionë euro për kartonin e tij, por fillimisht duhet gjetur akordin me lojtarin.

Kumbulla beri debutimin e tij me Hellas Veronën këtë sezon duke shkëlqyer dhe tashmë janë të shumta skuadrat që e kërkojnë.

Në merkaton e verës pritet të ketë një ankand për të, ndërsa Hellas Verona shpreson të fitojë sa me shume. Perveç Fiorentines, edhe Interi ka nder mend te tentoje deri ne fund per kete lojtar, madje duke ofruar edhe me shume per te marre sherbimet e ketij lojtari.