Ndonese ne fundjave do te luaje ndeshjen e turit te dyte te Kupes se Shqiperise ndaj ekipit te Scutarit, KF Shkodra U17 nuk ka ngurruar te zbrese edhe sot ne fushen e lojes.

Kete here per te zhvilluar nje ndeshje miqesore me bashkemoshataret e saj, ekipin KOM te Podgorices. Takimi eshte zhvilluar ne fushen sportive te Shtojit dhe eshte fituar nga ekipi i drejtuar nga trajneri Rudi Piraniqi me rezultatin e paster 4-0.

Golat per KF Shkodra U17 jane shenuar pikerisht nga Mustafaj, Shpuza, Xhakaj dhe Lera. Ne kete menyre me kete fitore te thelle eshte mbyllur kjo miqesore qe padyshim u ka sherbyer te dy ekipeve dhe mbi te gjitha per shkembimin e eksperiencave ne mes tyre.

Drejtuesit e KF Shkodra dhe KOM kane rene dakord qe ndeshje te tilla te zhvillohen edhe ne te ardhmen duke nisur nga takimi i kthimit qe do te zhvillohet ne Podgorice.
www.shkodrasport.com