Vllaznia e basketbollit merr edhe nje tjeter basketbollist. Behet fjale per nje basketbollist serb i cili luan ne pozicionet 4 dhe 5, Vujoviç. Keshtu behet e ditur nga shoqata e basketbollit shkodran qe ne faqen e tij shkruan:

Gjigandi serb Nikola Vujovic, i cili ka luajtur ne kampionatin serb dhe ABA league per Dinamik VP, 2.10 cm, ka mberritur sot ne Shkoder per tu vendosur menjehere nen urdherat e teknikut kuqeblu Darko Vujaçiç.

Stafi drejtues po ben te gjitha perpjekjet qe lojtari te jete i gatshem per takimin e se merkures ndaj Academic Bultex 99.

Vujovic luan ne pozicionin 4 dhe 5 dhe ka qene pjese e kampionateve ne Hungari, Estoni, Ukraine, Serbi”.