Vllaznia e basketbollit te meshkujve do te luaje neser pasdite sfiden e fundit te fazes se dyte te Likes Ballkanike teksa do te prese ne Shkoder bullgaret e Akademic Bultex.

Takimi qe do te nise ne oren 17.00 me shume mundesi do te jete i fundit per shkodranet ne kete kompeticion sepse ata renditen te fundit ne renditje e per pasoja nuk do te munden te shkojne ne play-off.

Megjithate takimi i neserm ndaj bullgareve duket i rendesishem per Vllaznine per disa arsye. E para neser pritet te debutoje me te edhe blerja me e re, serbi Nikola Vujoviç dhe mbetet per t’u pare se çfare do te dhuroje ne fushe.

Marrja e ketij lojtari pritet te zgjidhe problemin e lojes poshte tabele nderkohe qe ingranimi sa me i shpejte me ekipin do te jete nje plus pasi ne fillimin e javes se ardhshme siç dihet, Vllaznia do te luaje ndeshjen gjysmefinale te Kupes se Shqiperise, pikerisht ndaj Teutes.

Objektivat e Vllaznise jane bere te qarta se nuk kane qene ne Ligen Ballkanike por ne basketbollin shqiptar ku do te tentohet fitimi i te dy trofeve dhe per kete arsye, sfida e neserme ndaj Akademic do jete nje “nxemje” perpara sfides gjysmefinale te kupes ndaj Teutes.
www.shkodrasport.com