Vllaznia ka arritur sot fitoren e dyte ne Liges Ballkanike, madje duke mundur ekipin kryesues, pikerisht Akademic Bultex. Nje fitore qe ka entuziasmuar te gjithe ne kampin shkodran, per me teper qe eshte rihapur mundesia per te qene ne play- off ndonese gjithçka do te varet nga ndeshja Ibar- Rahovec.

Gjithsesi per trajnerin Darko Vujaçiç e rendesishme eshte qe skuadra po funksionon dhe kjo fitore do te ndihmoje shume skuadren per ecurine e metejshme.

“Një fitore shumë e rëndësishme për ne. Lojtarët e mi treguan në këtë ndeshje karakterin e tyre. Jo çdo gjë mund të tregohet brenda një ndeshje, por ne do të jemi tashmë gati për ndeshjet e kupës së Shqipërisë. Dje na ka ardhur Nikola, një lojtar i ri dhe ju e patë lojën e tij sot.

Duhet ta kuptoni se duhet edhe pak kohë. Ne po bëjmë më të mirën dhe do mundohemi për më mirë. Akoma nuk jam i kënaqur. Kjo skuadër kërkon më shumë punë, por do mundohemi që deri në fund të sezonit të japim maksimumin. Kemi ndryshuar lojtarë, kemi filluar përgatitjet me 3 janar, janë shumë gjëra.

Tani duhet te nisim te mendojme per ndeshjen me Teuten. Kemi 3 ditë kohë për tu përgatitur për te. Ne shpresojmë që të bëjmë një lojë të mirë siç luajtëm me Rahovecin dhe sonte me Academic Bultex. Dhe kuptoget, të kemi një rezultat të mirë në gjysëmfinale.”

Nderkohe Vllaznia duhet te lere pas ndeshjen me Akademic dhe te nise te mendoje per sfiden e se henes ndaj Teutes, e vlefshme per turin gjysmefinal te Kupes se Shqiperise.
www.shkodrasport.com