Gjate viteve te fundit ka patur edhe futbolliste qe kane lene gjurme duke luajtur me Vllaznine dhe tre prej tyre jane bashke ne kete foto. E bere shtate vjet me pare nga fotoreporteri Gjon Gjeka gjate nje ceremonie te sportisteve me te mire ne Shkoder.

Ne te jane ish- portieri i Vllaznise, malazezi Miroslav Vujadinoviç dhe dy ish- mbrojtesit, Elvin Beqiri dhe Dritan Smajli. Ky i fundit ka luajtur plot 5 sezone ne Shkoder duke lene gjurme me fanellen kuqeblu nderkohe qe gjate ka luajtur edhe ish- portieri.

Ndersa per Beqirin, kuptohet qe karriera e tij ka qene mes Vllaznise dhe Ukraines, Izraelit e Azerbajxhanit. Ne kete foto ai eshte ne periudhen e rikthimit ne Shkoder ku ka dhene serish kontributin e tij deri sa e mbylli karrieren.

Vllaznia e sotme ne fakt ka nevoje per te tilla personazhe, te cilet kane dhene gjithmone me te miren per fanellen kuqeblu dhe jo me kot, kane mbetur edhe sot e kesaj dite te respektuar nga tifozet shkodrane.
www.shkodrasport.com