Veleçiku rikthehet tek rezultatet pozitive dhe madje ka arritur te marre nje barazim me shume vlere ne transferten e veshtire te Rrogozhines ndaj Egnatias vendase.

Ne fund te ketij takimi eshte arritur te fiksohet rezultati i baravarte 1-1 dhe kesisoj dy ekipet kane ndare nga nje pike. Ne fakt, per koplikasit ajo vlen shume me teper nderkohe qe per Egnatian kjo pike nuk vlen dhe aq sepse e le ne kuoten e 16 pikeve dhe serish ne vendin e gjashte te renditjes.

Veleçiku ka treguar personalitet ne takimin e sotem dhe djemte e drejtuar nga trajneri Besnik Duli kane zhvilluar nje 90 minutesh per t’u admiruar duke treguar edhe njehere tjeter se ende nuk ka hequr dore nga realizimi i objektivave te tij.

Me piken e marre sot, koplikasit jane ngjitur ne kuoten e 12 pikeve dhe ndodhen ne vendin e shtate por u duhet te bejne mire edhe ne ndeshjet e ardhshme ne menyre qe te sigurojne mbijetesen ne kategori.
www.shkodrasport.com