10 ndeshje- 10 fitore per ekipin e basketbollit te te rinjve te Vllaznise. Nje ecuri e shkelqyer e ketij ekipi qe ecen i sigurte drejt titullit kampion, por natyrisht qe nuk do te jete e lehte sepse kampionati sa vjen e veshtiresohet.

Pavaresisht fitores se sotme ndaj ekipit Ardhmeria ne ndeshjen e luajtur ne sallen sportive “Fahrije Hoti” te kryeqytetit, duhet thene se suksesi nuk ka qene i lehte per t’u arritur, madje fitorja eshte siguruar vetem ne perioden e fundit.

Ne dy te parat ka qene ekipi vendas qe ka luajtur me mire dhe i ka mbyllur ato me rezultatin 30-23 ne favorin e saj. Nderkohe ne te treten Vllaznia ka ardhur duke e ngushtuar rezultatin dhe ajo eshte mbyllur 44-43 po per Ardhmerine.

Megjithate ne perioden e katert gjithçka do te ndryshonte sepse Vllaznia e rrit lojen e saj dhe permbys shifrat ne 67-62 dhe kesisoj duke e fituar krejt ndeshjen.

Kjo fitore ne fakt ka qene dhurata me e mire qe basketbollistet e rinj te Vllaznise i kane bere trajnerit te tyre Fatjon Hallunaj qe diten e djeshme ka festuar 32 vjetorin e lindjes.
www.shkodrasport.com