Pas paraqitjeve te suksesshme me kombetaren italiane te 17 vjeçareve, portieri shkodran Marco Molla tani eshte grumbulluar edhe ne kombetaren e nje ditelindje me te madhe, pra ate U18.

Per kete arsye, ai do te jete pjese e kombetares axurre te kesaj grupmoshe per ndeshjen miqesore qe ajo do te zhvilloje diten e merkure ne France ndaj kombetares vendase.

Marco Molla, portier i lindur në 2002 në Bologna Primavera, u thirr nga trajneri Bernardo Corradi për një miqësore kundër bashkëmoshatarëve të Francës, të planifikuar për ditën e Mërkurë 12 shkurt në 11:00 në qendrën teknike federale të Clairefontaine.

Mbrojtësi ekstrem do të jetë pjesë e grupit prej 20 lojtarësh që do të takohen nesër në qendrën stërvitore olimpike Giulio Onesti në Romë, para se të nisej të hënën për ne vendin transalpin.

Për Mollen kjo është thirrja e dytë brenda një muaji nga kombëtarja U18, duke pasur parasysh që në fillim të janarit ai ishte zgjedhur nga Corradi për dy seanca stërvitore dhe një provë në terren në Turqi. Më parë, talenti i ri kuq e blu kishte luajtur Kampionatin Evropian nën 17 vjeç në Irlandë dhe Kupën Botërore nën 17 vjeç në Brazil.