Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka bere realitet jo vetem afrime lojtaresh teksa sot ka zyrtarizuar edhe nje largim nga rradhet e saj.

Behet fjale per Bryquis Perine i cili eshte kerkuar nga klubi francez Caen Calvados dhe drejtuesit shkodrane kane rene dakord me te per ta lejuar lojtarin te largohet.

“Klubi i Basketbollit Vllaznia ka arritur akordin me klubin francez Caen Calvados per transferimin e lojtarit Bryquis Perine, ne kategorine e trete te kampionatit francez.

Bryquis Perine u aktivizua me kuqeblute gjate gjysmes se dyte te vitit 2019, ku per arsye te nje nderhyrje kirurgjikale te detyruar e kishte te pamundur per te kontribuar per ekipin ne ndeshjet kryesore.

Nderkohe, stafi menaxhues po punon per afrimin e lojtareve te tjere cilesore per te nderhyre ne pozicionet per te cilet skuadra ka nevoje, ne arritjen e objektivave sportive”- shkruhet ne faqen zyrtare te shoqates se basketbollit Vllaznia.