Menjëherë pas mbylljes së ndeshjeve të sotme, Sektori i Garave në Federatën e Futbollit ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të turit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Në këto ndeshje do përballen:

1. Tirana-Besëlidhja

2. Vllaznia-Teuta

3. Apolonia-Kukësi

4. Bylis-Skënderbeu

Ndeshjet e para do të zhvillohen më datë 18 mars 2020 dhe Vllaznia do ta luaje ndeshjen e pare pikerisht ne stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa ndeshjet e kthimit më datë 08 prill 2020 do te luhet ne “Niko Dovana”.