Jurgen Klopp ka ndërtuar një skuadër të frikshme dhe tashmë, të gjithë duan të ndjekin shembullin e Liverpoolit. Megjithatë, të kuqtë nuk kanë qenë gjithmonë në majë dhe kanë pasur shumë vite të vështira. Moses, Nuri Sahin, Suso, Luis Alberto e të tjerë nuk kanë arritur të bëjnë mirë në “Anfield Road”, me bordin teknik të të kuqve që i kanë larguar. Ja kush janë disa nga emrat e njohur që Liverpool ka larguar ndër vite./abcnews/

VICTOR MOSES
Mosha: 29
Ndeshje: 22
Gola: 2
Klubi aktual: Inter (huazim nga Chelsea)

NURI SAHIN
Mosha: 31
Ndeshje: 12
Gola: 3
Klubi aktual: Werder Bremen

LUIS ALBERTO
Mosha: 27
Ndeshje: 12
Gola: 0
Klubi aktual: Lazio

JAVIER MANQUILLO
Mosha: 25
Ndeshje: 19
Gola: 0
Klubi aktual: Newcastle

SUSO
Mosha: 26
Ndeshje: 21
Gola: 1
Klubi aktual: Sevilla (huazim nga Milan)

PETER GULASCI
Mosha: 29
Ndeshje: 0
Gola: 0
Klubi aktual: RB Leipzig

SEBASTIEN COATES
Mosha: 29
Ndeshje: 24
Gola: 2
Klubi aktual: Sporting CP

STEVEN CAULKER
Mosha: 28
Ndeshje: 4
Gola: 0
Klubi aktual: Alanyaspor

Steven Caulker