Lacio nuk ka ndërmend ta shesë Tomas Strakoshën, por ka në plan ta përfshijë në planet e së ardhmes gardianin e Shqipërisë.

Sipas “Tuttosport”, drejtori i klubit bardhekaltër Igli Tare dhe kupola e Lacios janë gati të rinovojnë kontratën e 24-vjeçarit duke i garantuar 2-fishim të pagës nga 1 milionë në 2 milionë € për sezon.

Pritet se cila do të jetë përgjigjia e portierit kuqezi, i cili është konfirmuar prej disa vitesh si siguri më vete për Lacion, por dhe si njëri prej portierëve më të mirë të futbollit italian.