Pavaresisht perpjekjeve, Vllaznia ne volejboll per meshkuj nuk ia ka dale te marre pike ndaj Partizanit ne takimin e rradhes per kampionat pasi eshte mundur 1-3 nga te kuqte brenda ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Shkodranet kane bere nje ndeshje me oshilacione. Ne setin e pare jane per t’u harruar dhe ai do te fitohej nga te kuqte ne shifrat 25-7.

Reagojne ne te dytin dhe e fitojne 25-21 dhe fitorja e ketij seti jep shpresa per nje ndryshim te situates per setet e tjera, por nuk do te ndodhte keshtu.

Ne te tretin eshte Partizani qe luan me mire dhe e dominon ate duke e fituar. Nderkohe i katerti do te kete rivalitet dhe gjithçka duket e barabarte deri ne 14-14, por me pas jane te kuqte qe marrin frenat e lojes ne dore dhe e mbyllin ate me fitoren e tyre 25-19 dhe kesisoj krejt ndeshjen me rezultatin 3-1.
www.shkodrasport.com